R E K L A M A


Malarstwo Anny Lewińskiej w JDK

Od tłustego czwartku 8 lutego do 2 marca 2018 w galerii Jasielskiego Domu Kultury będą eksponowane prace Anny Lewińskiej. Jej malarstwo poznali już jaślanie w tym samym miejscu w kwietniu 2001. Później, w styczniu 2012, wystawiała w Galerii „Kraina Sztuki” przy Kazimierza Wielkiego. Trzecia wystawa tej  artystki w Jaśle to dowód przywiązania  do rodzinnego miasta Jej mamy Jadwigi Tupik z domu Dranka.Anna Lewińska urodzona w Nowym Sączu, mieszka w Krakowie, ale Jasło, także poza wystawami odwiedza systematycznie.

Obecna  ekspozycja to 30 różnorodnych  w tematyce prac. I każda może się podobać: „Adam i Ewa”, „Zniewolona”, „Pustynia”, „Pejzaż  Bieszczadzki”, „Kraków”… Wszystkich tytułów obrazów olejnych, pasteli  i  tych wykonanych techniką własną, czy projektów  witraży tutaj nie wymienimy.
Zachęcamy do ich obejrzenia. A także do spotkania z Anną Lewińską 22 lutego 2018 o godzinie 18.00 podczas finisażu w JDK.

Anna Lewińska ukończyła Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, Konserwację Zabytków Architektury i Urbanistyki, Pedagogikę oraz malarstwo na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Stowarzyszenia Marynistów Polskich oraz aiap UNESCO. Swoje prace pokazywała na licznych wystawach indywidualnych – których ma w dorobku 80 oraz udział w 267 wystawach zbiorowych. Wiele jej obrazów jest w posiadaniu kolekcjonerów nieomal na całym świecie, także w Jaśle.

Ciekawych dorobku artystki odsyłam do  strony http://lewinska.art.pl/ i Jej profilu na fecebooku.